4 gjigantë evropian në garë për talentin e ri Camavingan

Futboll

4 gjigantë evropian në garë për talentin e ri Camavingan

Më: 15 maj 2021 Në ora: 17:07
Eduardo Camavinga

Fichajes pretendon të dijë identitetin e katër skuadrave që ndjekin sensacionin e Rennes Eduardo Camavinga, me njërën prej tyre që është në Premierligë.

Camavinga, një mesfushor 18-vjeçar i cili është vendosur si një figurë kryesore në Rennes në një moshë të re, ka gjasa të lëvizë këtë verë që vjen.

Ai tashmë ka garuar për Rennes në Ligën e Kampionëve, si dhe ka bërë debutimin e tij, e madje edhe ka shënuar për kombëtaren Franceze.

Mediumi Fichajes beson të dijë se cilat katër klube po luftojnë për të siguruar nënshkrimin e tij.

Sipas Fichajes, Real Madrid, Bayern Munchen, Paris Saint-Germain dhe Manchester City janë të gjithë të interesuar të nënshkruajnë Camavinga në afatin kalimtar të transferimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat