Vushtrria me kryetar të ri

Futboll

Vushtrria me kryetar të ri

Më: 5 qershor 2021 Në ora: 14:47
Vushtrria me kryetar të ri

Vushtrria dikur ishte ndër skuadrat më të mira të Superligës së Kosovës, por gjatë sezonit të fundit nuk arriti të siguronte një vend as në Ligën e Parë.

Ish-kampioni i Kosovës në edicionin 2021/22 do të garojë në Ligën e Dytë.

Për të filluar ndryshimet nga brenda, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime u shkarkua Bajrush Kajtazi.

Në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, ndërsa anëtarët e kryesisë janë: Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli.

Njoftimi i plotë nga FC Vushtrria:

Ashtu siq ishte e paraparë, sot është mbledhur kuvendi i klubit, ku me vota unanime është shkarkuar Bajrush Kajtazi!

Ndërsa gjatë rendit të ditës është votuar kryesia e re, ku në krye të klubit është zgjedhur Agim Maloku, dhe me antaret e saj nga Adnan Lahu, Enver Halimi, Naser Imeri, Zeqir Zeneli!

NE UROJMË SUKSESE! DHE QE SA ME SHPEJT KLUBI TE KTHEHET NE LAVDIN SIQ KISHTE DIKUR!.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat