Mesut Ozil tallet keq me Anglinë

Futboll

Mesut Ozil tallet keq me Anglinë

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 12:01
Mesut Ozil

Mesut Ozil zgjodhi të festonte barazimin e Skocisë me Anglinë në Wembley të premten në mbrëmje duke iu referuar Braveheart dhe duke deklaruar se shpirti i William Wallace ishte në të gjithë Wembleyn.

Ish-mesfushori i Arsenalit , i cili ndërpreu bashkëpunimin me klubin para se të bashkohej me Fenerbahcen në një marrëveshje të përhershme në fillim të këtij viti, është i njohur për postimet e tij me humor në Twitter.

32-vjeçari, fitues i Kupës së Botës në vitin 2014, dha mendimin e tij për Anglinë, të cilët kanë vetëm një lojtar të Arsenalit, Bukayo Sakan, që nuk luajti në takimin ndaj Skocisë.

Ai zgjodhi të emërojë William Wallace në vlerësimin e tij të lojës, një kalorës skocez i cili ishte një nga udhëheqësit kryesorë gjatë Luftës së Parë të pavarësisë së Skocisë dhe rolin e tij e kishte luajtur aktori Mel Gibson në Braveheart.

Krahas një flamuri Skocez, mesfushori shkroi: “Shpirti i William Wallace në të gjithë Wembleyn sonte”.

Anglia dhe Skocia barazuan pa gola, e që Tre Luanët do e kërkojnë kualifikimin në fazën tjetër në ndeshjen ndaj Çekisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat