Edhe UEFA me lajm të madh për Xherdan Shaqirin

Futboll

Edhe UEFA me lajm të madh për Xherdan Shaqirin

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 20:32
Edhe UEFA me lajm të madh për Xherdan Shaqirin

Edhe UEFA me lajm të madh për Xherdan Shaqirin!

Futbollisti Xherdan Shaqiri ishte i papërmbajtshëm në sfidën ndaj Turqisë duke realizua një dygolësh e cila mban gjallë shpresat e helvetikëve për tu kualifikuar në 1/16-at.

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, UEFA ka zgjedhur Shaqirin si njeriun e ndeshjes, një vlerësim mjaft i rëndësishëm në aspektin individual për sulmuesin shqiptar.

Protagonist në këtë sfidë u bë dhe shqiptari tjetër, Granit Xhaka i cili goditi shtyllën pas një goditje të lirë në minutën e 77-të të takimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat