Shqiptari firmos kontratë katërvjeçare me klubin e madh kroat

Futboll

Shqiptari firmos kontratë katërvjeçare me klubin e madh kroat

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 18:26
Shqiptari firmos kontratë katërvjeçare me klubin e madh kroat

Talenti i Shpresave, Ermir Sahiti, është rikthyer te skuadra e Hajdukut të Splitit, pas shkëlqimit sezonin e shkuar ne Sibenikun, në elitën e futbollit kroat.

Me përfundimin e huazimit 22-vjeçari u kthye te klubi kuqeblu, që i bëri ofertë shqiptarit për të rinovuar.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Sahiti bëri me dije se sot është arritur marrëveshje dhe sulmuesi anësor ka nënshkruar deri në qershor të vitit 2025. Shqiptari shënoi 7 golave në 33 ndeshje me Sibenikun në sezonin që sapo u mbyll.

“Është një ndjenjë e mirë të kthehem në shtëpi, në Hajduk. Jam i motivuar maksimalisht dhe shpresoj ta ndihmoj ekipin. Jam shumë i lumtur. Një vit huazim ne Sibenik për mua ishte vërtetë i mirë për mua. Luajta shumë ndeshje dhe erdha në formë”, shkroi Sahiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat