​Gjermani-Hungari, formacionet zyrtare

Futboll

​Gjermani-Hungari, formacionet zyrtare

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 20:01
​Gjermani-Hungari

Nga ora 21:00 do të fillojë ndeshja mes Hungarisë dhe Gjermanisë, në kuadër të Grupi F, në “Allianz Arena” të Munihut.

Gjermanëve u duhet me çdo kusht fitorja për kualifikim në fazën eliminatore Euro 2020..

Hungaria rikthehet nga barazimi 1:1 kundër Francës, ndërsa Gjermania në shënoi fitore 4:2 kundër Portugalisë.

Mungesa e vetme në këtë ndeshje do të jetë mbrojtësi Lukas Klostermann i RB Leipzig.

Formacionet zyrtare:

Gjermania (3-4-2-1): Neuer; Ginter, Hummels, Ruediger; Kimmich, Gundogan, Kroos, Gosens; Havertz, Sane; Gnabry

Hungaria (3-5-2): Gulacsi; Szalai, Orban, Botka; Fiola, Schafer, Nagy, Kleinheisler, Nego; Sallai. Nikolic

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat