Sllovaki - Spanjë, ky është lojtar i ndeshjes

Futboll

Sllovaki - Spanjë, ky është lojtar i ndeshjes

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 21:12
Sllovaki - Spanjë, ky është lojtar i ndeshjes

Spanja arriti një triumf me manita kundër Sllovakisë duke u konfirmuar si skuadër pas kritikave të shumta nga tifozët iberikë.

UEFA ke zgjedhur njeriun e ndeshjes kapitenin Serxhio Buskets i cili bëri një debutim fantastik duke qenë i kudondodhur në mesfushë.

Mesfushori i Barcelonës mungoi në dy sfidat e para të Spanjës pasi u infektuat me Covid-19, por në ndeshjen e tij të parë arriti të bëhet protagonist.

32 vjeçari luajti vetëm 70 minuta në këtë ndeshje, pasi trajneri Enrike nuk rrezikoi ta lodhte për sfidën e radhës. Spanja kualifikohet kështu më tej si vend i dytë në grup, ndërsa Sllovakia zbret në vendin e tretë dhe eliminohet nga turneu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat