Chiellini kaloi një sezon të mbushur më dëmtime

Futboll

Chiellini kaloi një sezon të mbushur më dëmtime

Më: 4 korrik 2021 Në ora: 11:55
Chiellini kaloi një sezon të mbushur më dëmtime

Giorgio Chiellini kaloi një sezon të mbushur më dëmtime në atë të shkuarin, por në fund arriti të rikuperohet dhe të vijë në kushtet e duhura për të qenë me Italinë në Kampionatin Europian.

Ai mungoi në dy ndeshje, por u kthye me Belgjikën, ndaj së cilës dhuroi një paraqitje ekselente, duke qenë padyshim lideri i skuadrës së Mancinit.

Duke parë kapitenin në Europian, Juventusi tashmë i ka idetë e qarta. Fabrizio Romano raporton se klubi ka gjetur akordin me mbrojtësin për zgjatjen e kontratës.

Marrëveshja e re e Chiellinit do të përfundojë në verën e vitit 2022 dhe do vazhdojë të jetë një nga liderët e Juventusit në difensivë, megjithëse konkurrenca do jetë e ashpër me të rinjtë De Ligt e Demiral.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat