Tifozi i ri u shpëton forcave të sigurisë

Futboll

Tifozi i ri u shpëton forcave të sigurisë

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 18:53
Tifozi i ri u shpëton forcave të sigurisë

Fazat përgatitore verore të klubeve të futbollit janë gjithashtu një mundësi që tifozët të jenë më pranë idhujve të tyre. Ndonjëherë, mbase, edhe pak shumë, si në rastin e Erling Haaland, gjatë miqësores mes Borussias së Dortmundit dhe Athletic Bilbaos.

Në St. Gallen, një tifoz i ri zbriti nga tribunat dhe arriti të hynte në fushë i pashqetësuar, duke shmangur forcat e sigurisë, ndërsa Athletic Bilbao po përgatitej për të ekzekutuar një goditje këndi.

I veshur me bluzë portokalli, me diçka për të shkruar në dorë, djali shkoi pranë Erling Haalandit, duke i kërkuar një autograf.

Sulmuesi norvegjez ia plotësoi dëshirën, duke i shkruar një autograf në fanellë dhe më pas e shoqëroi teksa po dilte nga fusha (ku u mor nga forcat e sigurisë dhe u nxor jashtë).

Ishte ndeshja e parë e sezonit për Haaland, i cili kishte humbur dy miqësoret e para pasi i nevojitej më shumë kokë për të kapur formën fizike. Talenti norvegjez nuk e gjeti golin, por gjithsesi la gjurmë në ndeshje më këtë autograf.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat