Paçarada si buldozer, shënon nga 25 metra në Gjermani

Nga: Kemajl Goca Më: 25 korrik 2021 Në ora: 15:03

Futbollisti nga Kosova, Leart Paçarada, starton në mënyrën më të mirë në edicionin e ri në Bundesliga II.

Paçarada, prej mbrojtësve më të mirë, ka shënuar supergol nga rreth 25 metra pikërisht në minutën e 11-të për epërsinë e St. Paulit.

St. Pauli ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Holstein Kiel, në ndeshjen hapëse.

Paçarada në formën më të mirë.

Ai mori një top, lëvizte me shpejtësi në fushë dhe e hapte rrugën sikur buldozer, me të majtën e tij nga 25 metra shënon gol të bukur në këndin e djathtë të portës së rivalit.

Paçarada e nis edicionin për mrekulli, ndeshja e parë, goli i parë.
Në minutën e 62-të, Kyereh shënon për 2:0 dhe Burgstaller n[ë fund të sfidës, për 3:0. Paçarada u paraqit tërë takimin, duke treguar angazhim e lojë të madhe.

Dynamo Dresden dhe St. Pauli kryesojnë me nga 3 pikë.