Bardhi e nis me sukses aventurën në Turqi

Futboll

Bardhi e nis me sukses aventurën në Turqi

Më: 22 gusht 2021 Në ora: 11:45
Bardhi e nis me sukses aventurën në Turqi

Ka nisur me sukses aventura në Turqi e ish-lojtarit të Partizanit, Jurgen Bardhi.

23 vjeçari u aktivizua nga starti i takimit, por iu deshën vetëm 8 minuta për të gjetur rrjetën, duke kaluar skuadrën e tij, Tuzlaspor, në avantazh kundër Altinordu.

Aksioni erdhi nga një goditje dënimi, ku Bardhi iu shmang pozicionit offside dhe duke shënuar një gol të rregull.

Kjo ishtë ndeshja e dytë për Jurgen Bardhi, i cili debutoi nga minuta e parë e takimit ndaj Ankaragücu në datën 15 gusht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat