Super notë për Bajramin nga gjiganti evropian

Futboll

Super notë për Bajramin nga gjiganti evropian

Më: 22 gusht 2021 Në ora: 14:01
Super notë për Bajramin nga gjiganti evropian

Mesfushori i Kombëtares shqiptare Nedim Bajrami mbrëmjen e djeshme bëri një debutim ëndrrash me fanellën e Empolit duke dhuruar një performancë fantastike kundër Lacios.

Bajrami u bë protagonist duke dhënë asistin e vetëm tek goli i realizuar nga Empoli dhe goditi traversën duke mposhtur portierin Reina me një diagonale të bukur nga jashtë zone.

Gjigandi televiziv italian ‘’Eurosport.it’’ e ka vlerësuar paraqitjen e Bajramit me notën 8.

Nedim Bajrami 8- ’Starti i tij i denjë nxit golin e avantazhit të realizuar nga Bandineli, dhe traversa i mohon ‘ulërimën’ e golit në fundin e ndeshjes. Depërtime në thellësi, kreativitet dhe cilësi me topin në këmbë’’, shkruan gjigandi italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat