Shtatë gola në Sevilla, Ajeti shënon për skocezët

Futboll

Shtatë gola në Sevilla, Ajeti shënon për skocezët

Nga: Kemajl Goca Më: 16 shtator 2021 Në ora: 21:30
Shtatë gola në Sevilla, Ajeti shënon për skocezët

Betis ka shënuar fitore me rezultat 4:3 kundër Celtic, në ndeshjen e parë të grupit G të Europa League.

Shtatë gola në Sevilla, dramë deri në sekondat e fundit.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Albian Ajeti, e hapi serinë e golave në minutën e 15-të, duke kaluar në epërsi Celtic-un, por minutat vijues nuk ishin me fat për ta.

Për Celtic shënuan Ajeti (15'), Juranoviq (27' - nga penalltia), Ralston (87') dhe për Betisin Miranda (32'), Iglesias (51'), Juanmi (35' e 53').

Betis starton me fitore, ndërsa Celtic mposhtet. Ajeti u paraqit titullar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat