Strategjia e Realit, shesin Hazard dhe blejnë Haaland

Futboll

Strategjia e Realit, shesin Hazard dhe blejnë Haaland

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 15:28
Erling Haaland dhe Hazard

Edhe pse në krye të tabelës, Real Madrid e gjen vetën në situatë jo të lehtë.

Pas rezultateve jo pozitive nga Espanyol dhe Sheriff, skuadra e Carlo Ancelottit dëshiron përforcime që në të ardhmen të garojë për trofe.

Karim Benzema është lojtari më në formë te Real Madrid, por zhgënjimi i vërtet ka qenë Eden Hazard, që prej kalimit në “Santiago Bernabeu”.

Pas lëndimit të fundit me Belgjikën, presidentit Florentino Perez i ka humbur durimi.

Sipas Sport, klubi madrilen është duke shikuar mundësitë për ta shitur dhe të transferojnë pastaj yllin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Problemi i vetëm është pyetja, kush do ta blejë belgun? Çmimi nuk do jetë i lirë, por shkaku i lëndimeve të shpeshta do ndikojë që klubet të mos e paguajnë.

Që prej transferimit te Real nga Chelsea, supozohej se do ishte galaktiku i radhës, por gjërat nuk shkuan sipas planit.

Lojtari ka munguar në 60 ndeshje, sipas Transfermarkt, ka qenë jashtë fushës për 416 ditë dhe ky numërim vazhdon tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat