Kosova favorite në përballje me Gjeorgjinë

Futboll

Kosova favorite në përballje me Gjeorgjinë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 16:26
Kosova favorite në përballje me Gjeorgjinë

Kosova sonte e zhvillon ndeshjen e fundit të këtij viti si vendas në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku e pret Gjeorgjinë në sfidën e parafundit të eliminatoreve për Kampionatin Botëror.

“Dardanët” nuk kanë gjasa për kualifikim tutje, teksa do të tentojnë që sonte të arrijnë fitore dhe të paktën të marrin pozitën e tretë në grup.

Përballë do ta kenë Gjeorgjinë që e kanë mposhtur në ndeshjen e parë.

UEFA për çdo ndeshje publikon një sondazh në wefaqen e tyre, teksa pyet tifozët për fituesin e duelit.

69% e tifozëve besojnë se Kosova do të fitojë sonte, teksa vetëm 22% besojnë në fitoren e Gjeorgjisë.

9% e respondentëve mendojnë se ndeshja do të përfundojë pa fitues.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat