Formacionet e mundshme: Leicester – Manchester United

Futboll

Formacionet e mundshme: Leicester – Manchester United

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 11:16
Foto ilustrim

Sot nis xhiroja e tetë në Premier Ligë.

Duel tejet interesant pritet të zhvillohet mes Leicesterit dhe Man Utd nga ora 16:00.

Në këtë përballje të dyja skuadrat synojnë këndelljen pasi vijnë nga një formë aspak e mirë ndeshjet e fundit.

Man Utd aktualisht ndodhet në pozitën e katërt me 14 pikë, kurse Leicesteri ka tetë pikë në vendin e 13.

“Djajtë e Kuq”, kërkojnë vetëm fitore në mënyrë që të ruajnë hapin me kreun e tabelës, por nuk do ta kenë aspak të lehtë përballë Leicesterit që para tifozëve të vetë është një skuadrër shumë e papërshtatshme.

Këto janë futbollistët që pritet të startojnë sot nga fillimi për të dyja skuadrat:

Leicester: Schmeichel; Pereira, Evans, Soyuncu, Bertrand; Lookman, Soumare, Tielemans, Barnes; Vardy, Iheanacho

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Lindelof, Shaw; McTominay, Pogba; Greenwood, Fernandes, Sancho; Ronaldo 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat