Dortmundi me pikë të plota

Futboll

Dortmundi me pikë të plota

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:23
Dortmundi me pikë të plota

Dortmundi shënon fitore me rezultat 3:1 ndaj Mainz-it, në takimin e javës së 8-të të Bundesliga I. 

Tre pikë domethënëse për verdhezinjtë, ndërsa Mainz ka katër ndeshje që nuk ka fituar. 

Futbollistët Reus (3') e Haaland (54’-nga penalltia e 90+4') realizuan për Dortmundin dhe Burkardt (90+1') për Mainzin.

Dortmundi merr kryesimin me 18 pikë, ka një ndeshje dhe dy pikë më shumë se Bayerni e Bayer Leverkuseni, ndërsa Mainz është në vend të dhjetë me 10 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat