Spezia fiton me përmbysje

Futboll

Spezia fiton me përmbysje

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:57
Spezia fiton me përmbysje

Spezia ka arritur të marrë një fitore të vuajtur 2:1 përballë Salernitanës, një kundërshtari direkt për mbijetesë.

Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me anë të Simit i cili realizoi në minutën e 39-të.

Pjesa e dytë nisi vrullshëm për Specian e cila barazoi menjëherë shifrat në minutën e 51-të të takimit me Strelec.

Çerek ore nga fundi i ndeshjes, ukrainasi Kovalenko përmbysi gjithçka me një silurë nga distanca për t’i dhënë 3 pikë skuadrës së tij.

Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj hyri si zëvendësues në këtë ndeshje duke u aktivizuar në minutën e 68-të. Lushnjari u bë protagonist në minutën e fundit të ndeshjes duke u ndëshkuar me karton të verdhë nga arbitri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat