Lazio i shkakton humbjen e parë Interit

Futboll

Lazio i shkakton humbjen e parë Interit

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 19:53
Lazio i shkakton humbjen e parë Interit

Lazio i shkakton humbjen e parë Interit, me rezultat 3:1.

Perishiq në minutën e 12-të u tregua i saktë nga penalltia, duke kaluar në epërsi me 0:1 Interin.

Megjithatë Lazio tregoi lojë të mirë në pjesën e dytë duke shënuar dy herë. 

Në minutën e 64-të, Immobile realizoi nga penalltia për 1:1. 

Anderson në minutën e 81-të realizoi 2:1 dhe Milinkoviq – Saviq për 3:1 në atë të 90+1.

Futbollisti Elseid Hysaj shkaktoi penallti në minutën e 11-të, të cilën e realizuan zikalitrit. 
Hysaj u zëvendësua në minutën e 66-të.

Pa javës së 8-të në Serie A, Interi renditet në vend të tretë me 17 pikë, ndërsa Lazio gjendet në të 5-tin me 14 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat