De Ligt në dyshim për Champions

Futboll

De Ligt në dyshim për Champions

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 23:52
Matthijs de Ligt

Testet për Matthijs de Ligt kanë përjashtuar çdo dëmtim, por qendërmbrojtësi i Juventusit nuk është i sigurt se do të kthehet në aksion kundër Zenit St Petersburg.

Juventusi nuk ishte i sigurt për gjendjen e De Ligt, pasi ai ishte larguar nga ndeshja kundër Romës pasi u lëndua.

Por testet mjekësore nuk kanë zbuluar ndonjë lëndim serioz, teksa qendërmbrojtësi është stërvitur ndaras sot.

Tuttomercatoweb raporton, megjithatë, se mbrojtësi holandez është në dyshim për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Zenit të mërkurën.

Juventusi udhëton për në Rusi dhe është i pari në Grupin H me gjashtë pikë nga dy ndeshjet e para kundër Malmö FF dhe Chelsea.

Bianconerët kanë mbajtur dy porta të pastra dhe kanë shënuar katër gola në këtë proces.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat