Telashe të tjera për Hoxhallarin

Futboll

Telashe të tjera për Hoxhallarin

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 17:05
Telashe të tjera për Hoxhallarin

Hoxhallari, probleme me kaviljen para derbit Kapiteni i Tiranës, Erjon Hoxhallari, dje nuk u stërvit me skuadrën, madje as nuk kreu ushtrimet e relaksit.

Një dëmtim në kavilje e la jashtë. Këmba i ishte fryrë dhe stafi vendosi që ta linte pushim. Gjithsesi, lojtari nuk rrezikon sfidën me Partizanin, sepse mjekët japin garanci që mbrojtësi do të jetë gati. Hoxhallari ishte lojtari i vetëm nga ata që dolën me COVID që luajti 90 minuta.

Shehi vendosi ta aktivizonte nga minuta e parë, sepse ai ishte futbollisti më në gjendje, plus që kërkonte një forcë të madhe në mesfushë.

Hoxhallari prej më shumë se një viti është në orbitën e Kombëtares. Ai merr ftesë rregullisht nga kuqezinjtë dhe është titullar tek ekipi i Tiranës, ndërsa së bashku me Likën e Muçën janë tre më të vjetrit e skuadrës. Aktualisht, 25 herë kampionët janë në vendin e parë të renditjes së Kategorisë Superiore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat