Ferizaj shënon fitoren e pestë rresht, +2 pikë larg liderit Ramiz Sadiku

Futboll

Ferizaj shënon fitoren e pestë rresht, +2 pikë larg liderit Ramiz Sadiku

Nga: K.Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 15:45
Ferizaj shënon fitoren e pestë rresht, +2 pikë larg liderit Ramiz Sadiku

Ferizaj vazhdon me serinë fantastike në Ligën e Parë të Kosovës, Grupi B. Futbollistët e Ferizajt shënojnë fitoren e pestë rresht, kësaj radhe fituan me rezultat 2:1 në konak të Vllaznisë  së Pozhoranit.

Ferizajasti ngjiten në vend të tretë me 17 pikë, kanë dy me pak se lideri Ramiz Sadiku i Prishtinës.  

“Një ndeshje e fituar me mund dhe djersë, të gjithë lojtarët luftuan me maksimumin e tyre deri në fund te ndeshjes, kjo ishte fitorja e 5-të radhas e djelmoshave tanë nën-drejtimin e trajnerit Arbnor Morina.
Golashënues ishin; Çlirim Kashtanjeva (1) dhe Behar Bardhi (1). 

Vazhdojmë tutje, drejtë synimit tonë”, shkruan në faqen e KF Ferizaj.

Grupi B

2 Korriku - Ramiz Sadiku 0:1
Vitia - Vushtrria 0:1
Vllaznia - Ferizaj        1:2
Kika – F. Kosova          2:0
Flamurtari - Arbëria    1:1

Pas javës së 10-të, Ramiz Sadiku kryeson me 19 pikë, pasojnë Vushtrria 18, Ferizaj 17. Arbëria 16, 2 Korriku 15, Vllaznia 13, Flamurtari 11, KIka 9, Fushë Kosova 8 e Vitia 7.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat