Shtavica i Rahovecit përfundon me sukses operimin

Futboll

Shtavica i Rahovecit përfundon me sukses operimin

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 13:43
Shtavica i Rahovecit përfundon me sukses operimin

Lojtari i klubit të Rahovecit, Egzon Shtavica, ka mbaruar me sukses intervenimin kirurgjik në ligamentet e gjurit të këmbës së djathtë.

Skuadra e Ligës së Parë ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë zyrtare se lojtari i tyre ka përfunduar me sukses operimin dhe i kanë uruar fat në rikthimin e tij.

“Kryesia e klubit, shtabi teknik, bashkëlojtarët, ,,vreshtarët’ dhe i gjithë qyteti i urojmë rikuperim të shpejtë Xakit tonë”, shkroi klubi.

Në anën tjetër, Egzon Shtavica ka reaguar përmes një fotoje të publikuar në “Facebook”, duke thënë se do të rikthehet edhe më i fortë.

“Përfundova me sukses operimin. Një falënderim i veçantë shkon për doktorët dhe gjithë stafin. Faleminderit klubi im Rahoveci dhe shihemi së shpejti”.

Akutalisht, Rahoveci është në vendin e gjashtë në grupin A të Ligës së Parë, me 11 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat