​Ancelotti flet për shkarkimin e Ronald Koeman

Futboll

​Ancelotti flet për shkarkimin e Ronald Koeman

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 10:11
Carlo Ancelotti dhe Koeman

Trajneri i Real Madrdit Carlo Ancelotti ka folur për shkarkimin e Ronald Koeman, vendim të cilin Barcelona e mori pas humbjes ndaj Rayo Vallecano.

Ai ka thënë se shkarkimet janë pjesë e punës së trajnerëve dhe se të tilla situata e kanë përcjellur gjatë gjithë karrierës së tij.

“Unë jam shkarkuar disa herë dhe jam ende këtu, gjallë dhe u lumtur”, tha Ancelotti para gazetarëve pas barazimit 0-0 ndërmjet Real Madridit dhe Osasunas.

“Shkarkimi është pjesë e punës së trajnerëve dhe ju duhet të jepni maksimumin deri në ditën kur shkarkoheni. Ju duhet të shikoni përpara derisa ruani konsistencën. Koeman ka dhënë gjithçka për ta bërë mirë punën e tij”, ka thënë trajneri italian.

Xavi Hernandez vazhdon të përmendet si emri më i mundshëm për ta marrë drejtimin e Barcelonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat