Zhvillime interesante për Haalandin

Futboll

Zhvillime interesante për Haalandin

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 13:20
Zhvillime interesante për Haalandin

Drejtuesi i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, ka thënë se Manchester United i ka ofruar Erling Haaland një kontratë më të pasur kur ai po largohej nga Salzburg dy vite më parë.

Haaland refuzoi United dhe u transferua te klubi gjerman për 20 milionë euro në janarin e 2020-ës.

Megjithatë, Watzke ka pranuar se oferta e bërë nga Dortmund për yllin norvegjez nuk ka qenë më e mira.

“Oferta e Manchester United ishte më e mirë”, ka thënë drejtuesi i verdhezinjve

. “Megjithatë, Raiola ka kuptuar se do të ishte më mirë për Erling që të vinte te ne”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat