Barcelona udhëheq me 0:3, çudi si përfundon takimi

Nga: Kemajl Goca Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 18:08

Barcelona ka barazuar me rezultat 3:3 ndaj Celta Vigos, në ndeshjen e javës së 13-të të Kampionatit të Spanjë.

Futbollistët e Barcelonës treguan lojë të madhe në 45 minutat e parë, por pjesa e dytë ishte kaptinë në vete, kur vendasit shënuan dy herë.

Futbollisti i Barcelonës, Fati, u lëndua në minutën e 48-të dhe u largua nga fusha.

Barcelona udhëhoqi me 0:3 duke iu falënderuar golave të lojtarëve Fati (5'), Busquets (18') e Depay (34').

Në pjesën e dytë, Celta tregoi një fytyrë tjetër dhe e vuri në presion ekipin katalunas me golat e Aspas (52') e Nolito (74'). Në minutë e 90+5, Nolito shënon golin e dytë të tij personal dhe barazon rezultatin 3:3..

Pas 13 jave Barcelona zë vendin e 9 me 17 pikë, ka një takim me pak, ndërsa Celta mban pozitën e 14-të me 12 sosh.