Mjeshtëria e shqiptarit, që e trullosi Cërvena Zvezdën e Beogradit 

Futboll

Mjeshtëria e shqiptarit, që e trullosi Cërvena Zvezdën e Beogradit 

Nga: Kemajl Goca Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 13:53
Mjeshtëria e shqiptarit, që e trullosi Cërvena Zvezdën e Beogradit 

Futbollisti Kristijan Asllani, është prej më të mirëve në fanellën e Empolit U-19.

Asllani mbrëmë realizoi dy gola për fitoren e thellë të Empolit, me rezultat 5:0 ndaj Cërvena Zvevdës U-19 nga Beogradi, në ndeshjen e kthimit. 

Golat e Asllanit mund t’i shihni nga minuta e 1.12 dhe 3.05

Empoli U-19 e turpëroi Zvezudën dhe eliminon me rezultat të përgjithshëm 6:1.

Asllani shënoi në minutën e 16-të dhe në atë të 65-tën nga penalltia. 

Asllani u tregua mjeshtër, sidomos kur godet nga penalltia, me aq mjeshtri duke e trullosur portierin e Zvezdës, Marinkoviq.  

Edhe faqja e Empolit ka fjalë të mëdha për Asllanin dhe lojtarët e tjerë që e rrëzuan Zvezdën nga UEFA Youth League (Champions League).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat