Sot derbi i madh, Gjilani - Drita

Futboll

Sot derbi i madh, Gjilani - Drita

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 11:03
Sot derbi i madh, Gjilani - Drita

Java e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll do të kompletohet sot me tri ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Vëmendja kryesore do të jetë në qytetin e Gjilanit aty ku do të përballet rivalët lokal Gjilani dhe Drita që do ta diskutojnë kreun e renditjes tabelare.

Momentalisht këto dy skuadra kanë pikë të barabarta, nga 25 sosh në kreun e Superligës dhe janë në një garë të ashpër, së bashku edhe me Ballkani e Llapin për titullin e kampionit.

Ndeshja tjetër shumë interesante është ajo ndërmjet Ballkani dhe Malishevës që zhvillohet në Suharekë, e po kaq i rëndësishëm është edhe derbi ndërmjet Drenicës dhe Llapit.

Të gjitha këto ndeshje zhvillohen nga ora 13:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat