Isufi i lumtur pas fitores me Malishevën

Futboll

Isufi i lumtur pas fitores me Malishevën

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 11:28
Isufi i lumtur pas fitores me Malishevën

Ballkani e ka lënë pas humbjen e thellë 4-1 nga Llapi javën e shkuar dhe i është rikthyer fitoreve në Superligën e Kosovës në futboll.

‘Portokallezinjtë’ triumfuan 2-0 kundër Malishevës në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kryetrajneri i Ballkanit, Bekim Isufi është shprehur i lumtur me tre pikëshin ndaj ‘rriqrave’, ndërsa ka thënë se futbollistët e tij fituan me meritë.

“Jam i lumtur për tri pikë. Ka qenë një ndeshje e vështirë. Sidomos pas humbjes ndaj Llapit e cila na ka dhimbsur. Jemi munduar të përgatitemi sa më mirë. Në pjesën e parë nuk ishim në element.

Prapë se prap arritëm të shënojmë një fitore të rëndësishme. Kundërshtari vështirë jep pikë, por mendoj se marrë në tërësi ishte fitore e merituar”.

“Ne qysh në fillim kemi treguar se do të bëjmë lojë dhe të jemi brenda objektivave. Gjatë rrugës kemi gabuar, por jemi munduar të kemi sa më pak gabime. Marrë në tërësi është parë se nga minuta e parë e kemi dashur fitoren. Jemi brenda objektivave”, ka thënë Isufi për Art Sport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat