John van’t Schip largohet një muaj përpara

Futboll

John van’t Schip largohet një muaj përpara

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 18:28
John van’t Schip largohet një muaj përpara

John van’t Schip largohet një muaj përpara!

John van’t Schip nuk është më trajneri i Greqisë. Holandezo-kanadezi qëndronte në stolin e kombëtares greke prej korrikut të vitit 2019.

Faza eliminatore e Botërorit Katar 2022 nuk shkoi mirë, Greqia grumbulloi vetëm 10 pikë në grupin B (vendi i tretë), aty ku bënte pjesë edhe Kosova.

57-vjeçari kishte kontratë deri në ditën e fundit të këtij viti, por nuk ka pritur dhe ka vendosur të largohet sot nga drejtimi i helenëve/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat