Pandemia “pushton” nënkampionët e Gjermanisë

Futboll

Pandemia “pushton” nënkampionët e Gjermanisë

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:50
Pandemia “pushton” nënkampionët e Gjermanisë

Moment i vështirë për Leipzigun. Nënkampionët e Gjermanisë janë “pushtuar” nga pandemia e koronavirusit përpara ndeshjes së fundjavës me Bayer Leverkusen në kampionat.

Tre raste pozitive me Covid-19 u regjistruan në fillim të javës, teksa sot numri i të prekurve ka shkuar në 9.

Trajneri Jesse March, portiere Peter Gulacsi dhe një pjesëtar i stafit teknik, rezultuan pozitivë përpara takimit në Champions League kundër Club Brugge (Leipzig fitoi 0-5 në Belgjikë).

Sot janë kryer tamponët e radhës dhe pozitivë me Covid-19 kanë dalë mbrojtësi Ëilli Orban, sulmuesit Yussuf Poulsen dhe Hugo Novoa, trajneri i portierëve Frederik Gosling.

Por edhe mbrojtësi Mohamed Simakan e një tjetër pjesëtar i stafik teknik. Këta dy të fundit nuk ishin pjesë e ekipit në transfertën belge.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat