Xavi: Ne nuk e dominuam lojën siç prisnim

Futboll

Xavi: Ne nuk e dominuam lojën siç prisnim

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 12:01
Xavi: Ne nuk e dominuam lojën siç prisnim

Barcelona mbrëmë shënoi fitoren e radhës në La Liga, duke e mposhtur Villarrealin në udhëtim me rezultat 1:3.

Golat për katalonasit i realizuan De Jong, Depay dhe Coutinho.

Pas ndeshjes, trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez tha se këto janë tri pikë të arta për ta.

“Ne nuk e dominuam lojën siç prisnim, por luajtëm kundër një ekipi të madh”, ka thënë fillimisht Xavi për Marca pas ndeshjes.

“Ne ishim me fat pasi Villarreali nuk e meritonte të humbiste”.

“Kemi qenë me fat me golin e Memphis, por këto janë tre pikë të arta për ne”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat