Kjo është renditja e plotë e lojtarëve për Topin e Artë

Futboll

Kjo është renditja e plotë e lojtarëve për Topin e Artë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 00:49
Foto ilustrim

Lionel Messi e ka fituar për të shtatën herë Topin e Artë sonte në ceremoninë e organizuar në Paris të Francës.

Rivali kryesor i tij ishte Robert Lewandowski, i cili përfundoi në vendin e dytë.

Jorginho përfundoi i treti, Benzema i katërti, kurse Kante i pesti.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo përfundoi në vendin e gjashtë.

Kjo është renditja e plotë:

1 – Lionel Messi

2 – Robert Lewandowski

3 – Jorginho

4 – Karim Benzema

5 – N’Golo Kante

6 – Cristiano Ronaldo

7 – Mohamed Salah

8 – Kevin De Bruyne

9 – Kylian Mbappe

10 – Gianluigi Donnarumma

11 – Erling Haaland

12 – Romelu Lukaku

13 – Giorgio Chiellini

14 – Leonardo Bonucci

15 – Raheem Sterling

16 – Neymar

17 – Luis Suarez

18 – Simon Kjaer

19 – Mason Mount

20 – Riyad Mahrez

21 – Lautaro Martinez

= Bruno Fernandes

23 – Harry Kane

24 – Pedri

25 – Phil Foden

26 – Gerard Moreno

= Nicolo Barella

= Ruben Dias

29 – Luka Modric

= Cesar Azpilicueta

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat