Rudiger dëshiron qëndrimin te Chelsea

Futboll

Rudiger dëshiron qëndrimin te Chelsea

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:31
Antonio Rudiger

Mbrojtësi gjerman thuhet se synon të qëndrojë në “Stamford Bridge”.

Antonio Rudiger ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me Chelsean që i skadon në qershor të vitit 2022.

Futbollisti gjerman synon të mbetet tek gjiganti anglez, por ende nuk ka rënë dakord me drejtuesit e klubit për rinovimin e marrëveshjes.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, Rudiger dëshiron të mbetet te “The Blues”, por kontrata e ofruar nga klubi nuk është ende e duhura për ta bindur mbrojtësin të nënshkurajë kontratën e re.

28-vjeçari, pritet të rinovojë kontratën e re me klubi sapo të plotësohen kërkesat e tij financiare.

Real Madrid, PSG dhe Bayerni kanë shfaqur interesim prej kohësh për Rudigerin në rast se ai mbetet futbollistë i lirë në fund të edicionit.

Gjermani, këtë edicion ka shënuar dy gola e dy asistime në 18 ndeshje të luajtura në të gjitha garat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat