Guardiola: Messi e ka merituar Topin e Artë

Futboll

Guardiola: Messi e ka merituar Topin e Artë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 00:05
Messi, Pep Guardiola

Trajneri Pep Guardiola, ka komentuar gjithashtu vendimin për t’i dhënë Lionel Messit Topin e Artë.

Guardiola ka thënë se është e padrejtë që të thuhet se nuk e meriton Messi të fitojë Topin e Artë.

“Është e pamundur të thuhet se është e padrejtë që Leo Messi të fitojë Topin e Artë. Si lojtar ai bën shfaqje të jashtëzakonshme dhe ai e bën futbollin më të mirë”, ka thënë Guardiola.

Messi gjatë mbrëmjes së të hënës, e ka fituar Topin e Artë të shtatë në karrierën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat