Mësohet gjendja e tifozit që pësoi arrest kardiak

Futboll

Mësohet gjendja e tifozit që pësoi arrest kardiak

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 21:55
Mësohet gjendja e tifozit që pësoi arrest kardiak

Ndeshja mes Watfordit dhe Chelseat, që u pezullua për shkak të një problemi shëndetësor te njërit nga tifozët në tribunë, është gati për të startuar, njofton Insporti.

Siç raportohet, pas arrestit kardiak, gjendja e tifozit është stabile dhe po dërgohet në spital.

Ishte futbollisti Marco Alonso, ai i cili e kishte parë rastin në tribunë dhe kishte kërkuar stafit mjekësor t’i vinte në ndihmë.

Teksa, tani të dy ekipet janë rikthyer në fushë për ngrohje dhe pritet të fillojë ndeshja.

Chelsea është mysafir i Watfordit në Vicarage Road Stadium, ku zhvillohet ndeshja e xhiros së 14-të në Ligën Premier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat