Reali fiton tre pikë ndaj Bilbaos

Futboll

Reali fiton tre pikë ndaj Bilbaos

Nga: K.Goca Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:54
Benzema

Real Madridi vazhdon me rezultate të mira në kampionatin spanjoll. 

Trajneri Carlo Ancelotti sonte ia doli me Realin ta mposhtin me rezultat 1:0 Athletic Bilbaon, në takimin e mbetur të javës së nëntë.

Futbollisti Karim Benzema shënoi për golin e fitores në minutën e 40-të. 

Reali kryeson me 36 pikë pas 15 jave në Spanjë, ka 6 pikë e një ndeshje më shumë se Atletico Madridi, që zë vendin e dytë. 

Bilbao renditet në pozitën e 8-të me 20 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat