Fiton titullin kampion pas 50 vitesh pritje!

Futboll

Fiton titullin kampion pas 50 vitesh pritje!

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 11:05
Fiton titullin kampion pas 50 vitesh pritje

Fiton titullin kampion pas 50 vitesh pritje!

Atletico Mineiro ka arritur të fitojë titullin kampion pas 50 vitesh. Skuadra e njohur braziliane ka triumfuar mbrëmjen e djeshme në transfertë me rezultatin 2-3 ndaj Bahias, duke u shpallur kampion pas 50 vitesh pritje.

Një fitore me përmbysje kjo për bardhezinjtë teksa Hulk ka realizuar me penallti dhe 2 gola të Kenos, në minutat 73′, 74′ dhe 78′.

Menjëherë pas sigurimit të titullit kampion, tifozët kanë vërshuar drejt sheshit për të festuar për skuadrën e tyre të zemrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat