Shtatë emra në garë për të zëvendësuar Simon Kjaerin

Futboll

Shtatë emra në garë për të zëvendësuar Simon Kjaerin

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 21:54
Shtatë emra në garë për të zëvendësuar Simon Kjaerin

Simon Kjaer u dëmtua rëndë në ndeshjen ndaj Genoas, sot ka kryer një operacion dhe do të qëndrojë minimalisht 6 muaj jashtë fushave të blerta. Një humbje e madhe për kuqezinjtë dhe trajnerin Stefano Pioli, i cili humbet shërbimet e liderit të prapavijës.

Dyshja Maldini-Massara kanë nisur nga puna për të gjetur pasuesin e mbrojtësit danez dhe lista është e gjatë. I preferuari i madh është Gleison Bremer, mbrojtësi 24-vjeçar i Torinos.

Gjithsesi, Torino e vlerëson 25 milionë euro dhe do të jetë tepër e vështirë për drejtuesit e Milanit ta marrin në merkaton e janarit. Për brazilianin interesohen edhe klube si Inter, Napoli dhe Tottenham.

Nën orbitën kuqezi është rikthyer Nikola Milenkovic, një emër që është lidhur edhe në të kaluarën me nënkampionët e Italisë. Mbrojtësi serb i Fiorentinës kushton 15 milionë euro.

Paolo Maldini po monitoron edhe situatën e Luiz Felipe, i cili po ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Lazion. Në liste ndodhet edhe Mattia Caldara, i huazuar te Venezia, ekip ku po zhvillon paraqitje shumë të mira.

Nga jashtë Italisë, ata që shihen si zëvendësuesit e mundshëm të Kjaer janë emra si Jerry Mina (Everton). Kolumbiani është lidhur edhe në të kaluarën me një transferim te Milani.

Lojtarë të tjerë që ndodhen në listën e dyshes Maldini-Massara janë Benoit Badiashile, 20-vjeçari i talentuar i Monacos (vlerësohet rreth 30 milionë euro), por edhe Becir Omeragic i Zyrihut. 19-vjeçari ka veshur 4 herë fanellën e kombëtares së Zvicrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat