Maicon: Ja si ia fitova bastin Mourinhos

Futboll

Maicon: Ja si ia fitova bastin Mourinhos

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:12
Maicon: Ja si ia fitova bastin Mourinhos

Kush më mirë se Maicon mund ta përshkruajë José Mourinhon?

Mbrojtësi i Interit të “tripletës”, të fituar me trajner “Special One”, tha për “Gazzetta dello Sport”: “Për të, lojtarët duhet të qëndrojnë jashtë çdo komenti negativ pas ndeshjes.

Jose dëshiron që fytyra e tij të jetë në TV ose në gazeta. Dhe kaq. Kështu ai e zhvendos vëmendjen, është një mënyrë për të mbrojtur lojtarët e tij. Gjithsesi, ajo që duhet të të thotë ty e kupton. Dhe kjo gjë vlerësohet nga lojtarët, të paktën ne u ndjemë kështu”.

Anekdota të lidhura me ato vite fituese ka shumë, por Maicon kujton gjithmonë një: “Shënova dy gola në Siena dhe më dha një javë shtesë pushimi pas Krishtlindjeve. Dihet tashmë kjo. Ajo që nuk dihet është se unë ia propozova bastin.

Kështu që unë u largova i lumtur, ndërsa Mourinho humbi bastin. Por, në fund të fundit ishte një fitore edhe për të, apo jo?".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat