Lingard pritet të jetë blerja e parë e Newcastes

Futboll

Lingard pritet të jetë blerja e parë e Newcastes

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:58
Lingard pritet të jetë blerja e parë e Newcastes

Lingard pritet të jetë blerja e parë e Newcastes në merkaton e janarit, raporton Times.

Sulmuesi i Manchester United, të cilit i përfundon kontrata verën e ardhshme nuk do të rinovojë, dhe është gati të largohet këtë dimër.

Drejtuesit sportiv të Newcastle janë në dijeni të situatës së anglezit dhe po përgatiten të bëjnë një lëvizje.

Gazeta angleze zbulon se sulmuesit do t’i bëjnë  pagën më të lartë në historinë e klubit.

Negociatat me agjentin eLingard thuhet se kanë filluar tashmë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat