Shqiptari çon në këmbë Anglinë

Futboll

Shqiptari çon në këmbë Anglinë

Nga: K.Goca Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 17:53
Shqiptari çon në këmbë Anglinë

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja, është në qendër të vëmendjes.

Ai me golin që realizoi çon në këmbë tifozët anglezë.

Southampton ka barazuar me rezultat 1:1 ndaj Brightonit.

Në minutën e 29-të, Redmond asiston për bukuri deri të Broja, ky me mjeshtri mashtron një mbrojtës brenda 16-shit, duke dal vetëm me portier dhe shënon nga rreth 10-11 metra.  Është goli i tretë i tij në Angli.

Maupay në minutën e 90+8 shënon duke ia mohuar fitoren vendasve.

Southampton është në vend të 14-të me 16 pikë dhe Brighton gjendet në të nëntin me 20 pikë pas 15 jave në Premier League.

Broja u zëvendësua në minutën  e 81-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat