Në prag të sfidës kundër Leicester City-t

Futboll

Në prag të sfidës kundër Leicester City-t

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 12:27
Në prag të sfidës kundër Leicester City-t

Trajneri Luciano Spalletti mund të buzëqeshë, Victor Osimhen kthehet duke vrapuar në fushë.

I dëmtuar rëndë në ndeshjen e 21 nëntorit kundër Inter, pas përplasjes me Skriniar, nigeriani iu nënshtrua operacionit për të vënë në vend kockat e thyera të mollëzës.

Në prag të sfidës kundër Leicester City-t, Europa League, sulmuesi ka punuar veçmas, në aspektin fizik.  

Gjithsesi, duhet të kalojë ende një kohë e gjatë që Osimhen të kthehet në formacion. Një dëmtim i tillë kërkon 90 ditë kohë për t’u rikuperuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat