Shqiptari goditet në kokë në derbin e madh të Zvicrës

Futboll

Shqiptari goditet në kokë në derbin e madh të Zvicrës

Nga: K.G. Më: 15 dhjetor 2021 Në ora: 22:41
Shqiptari goditet në kokë në derbin e madh të Zvicrës

Skenë e pahijshme në derbin e madh të Kampionatit të Zvicrës në futboll, mes Young Boys e Baselit, e cila përfundoi me rezultat 1:1.

Në minutën e 37-të në stadiumin “Wankdorf” të Bernës, lojtarët e Baselit festojnë golin (1:1), Pajtim Kasami papritur rrëzohet. 

Arsyeja? Në fillim ishte e paqartë. 

Një shikues hodhi një gjësend dhe e goditi Kasamin në kokë. 

Megjithatë gjithçka përfundoi mirë pa ndonjë lëndim serioz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat