Tottenham Hotspur po mendon të bëjë një lëvizje

Futboll

Tottenham Hotspur po mendon të bëjë një lëvizje

Më: 7 janar 2022 Në ora: 17:37
Adama Traore

Tottenham Hotspur po mendon të bëjë një lëvizje për anësorin e Wolverhampton, Adama Traore, pasi ata kërkojnë të forcojnë ekipin e tyre në merkaton e janarit.

Wolves kishte arritur një marrëveshje për të huazuar 25-vjeçarin te Spurs verën e kaluar, por marrëveshja mes dy palëve në fund dështoi dhe spanjolli qëndroi në stadiumin Molineux.

Sipas “Athletic”, trajneri i ri i Spurs, Antonio Conte, është i hapur ndaj idesë për ta kthyer Traoren në një mbrojtës të krahut të djathtë, siç kishte bërë në të kaluarën me Victor Moses ndërsa ai ishte në krye të Chelseat.

Conte ka zbatuar një formacion 3-4-3 që kur u bë trajner i Tottenhamit, me ish-mbrojtësin e Barcelonës Emerson Royal që zë pozicionin e lartpërmendur, ndërsa trajneri italian nuk duket se ka në planet e tij mbrojtësin e djathtë Matt Doherty.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat