Ronaldo tregon mentalitetin e tij në Angli

Futboll

Ronaldo tregon mentalitetin e tij në Angli

Më: 14 janar 2022 Në ora: 11:56
Ronaldo tregon mentalitetin e tij në Angli

Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për “Sky Sports UK”, ku tregon pastër egon e tij të madhe që e karakterizon.

Pavarësisht se në moshën 36-vjeçare, ylli portugez deklaron se ka ardhur në Manchester vetëm për të fituar dhe nuk do i pëlqente as një vend në tre më të mirët e kampionatit.

“Vit i ri, jetë e re dhe shpresoj që Manchester United të arrijë nivelin që tifozët kanë pritur.

Ata e meritojnë atë. Objektivat? Nuk dua të jem në tre të parët në Premier League dhe nuk dua të përfundoj në vendin e gjashtë, të shtatë apo të pestë.

Unë jam këtu për të provuar të fitoj. Ne mund t’i ndryshojmë gjërat, unë e di rrugën”, është shprehur Cristiano Ronaldo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat