Barcelona gati të “blindojë” Araujon

Futboll

Barcelona gati të “blindojë” Araujon

Më: 14 janar 2022 Në ora: 20:16
Ronald Araujo. 

Barcelona po synon të bëjë gjithçka që është e mundur për të zgjatur kontratën me mbrojtësin Ronald Araujo. 

Së fundmi ishte raportuar se rivali i tyre, Real Madrid po planifikon që të transferojë mbrojtësin uruguajan me parametra zero kur kontrata e tij të skadojë në qershor 2023.

Sidoqoftë, përkundër këtyre thashethemeve, gazeta e afërt me klubin nga Katalonja, ‘Sport’ raporton se në ditët në vijim është planifikuar një takim me përfaqësuesit e mbrojtësit për të diskutuar për zgjatjen e kontratës me Barcelonën.

Barça dëshiron të rrisë pagën e Araujos dhe pret që ai të jetë figura e klubit në mbrojtje për vitet e ardhshme.

Uruguajani është paraqitur 22 herë me Barcën në të gjitha kompeticionet këtë sezon, duke realizuar dy gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat