Saelemaekers paralajmëron rivalët

Futboll

Saelemaekers paralajmëron rivalët

Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:28
Saelemaekers paralajmëron rivalët

Alexis Saelemaekers ka folur për suksesin e Milan-it në Kupën e Italisë kundër Genoa-s, por edhe për ambiciet e klubit në këtë sezon.

KUPA – “E kemi nisur keq, por jemi futur në pjesën e dytë me dëshirën për të fituar. Lojtarët kanë dhënë 100%, zëvendësimet kanë bërë diferencën dhe është kjo që kërkon edhe trajneri”, ka thënë belgu.

AMBICIE – Për objektivat e Milan-it: “Mendoj se jemi rritur bashkë,  edhe me trajnerin. Vitin e parë nuk kemi synuar titullin, duhej të krijonim një skuadër të bukur. Në këtë sezon duhet të synojmë kampionatin dhe Kupën e Italisë”.

SKUADRA – “Ne, grup i bashkuar? Kjo është ajo që provojmë të krijojmë në Milanello… jemi një familje dhe është e rëndësishme për grupin. Trajneri ka bërë pjesën e tij, ai donte një familje dhe kjo ndihet në fushë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat