Formacionet zyrtare: Roma – Cagliari

Futboll

Formacionet zyrtare: Roma – Cagliari

Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Roma është nikoqir i Cagliarit, sfidë e vlefshme për xhiron e 22-të në Seria A.

Pas dy humbjeve radhazi, skuadra e Jose Mourinhos do synojë këndelljen.

Ndërkohë, Cagliari ka fituar dy ndeshjet e fundit, andaj do provojë të vazhdojë me këto rezultate pozitive.

Formacionet zyrtare:

Roma: Patrucio, Maitland-Niles, Mancini, Kumbulla, Vina, Sergio, Mkhitaryan, Pellegrini, Zaniolo, Felix, Abraham

Cagliari: Cragno; Zappa, Altare, Goldaniga, Carboni, Marin, Deiola, Dalbert, Pereiro, Pedro, Pavoletti.

Takimi nis në ora 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat