Portieri shqiptar debuton në fanellën e Eintrancht-it në elitën e futbollit gjerman

Futboll

Portieri shqiptar debuton në fanellën e Eintrancht-it në elitën e futbollit gjerman

Nga: Kemajl Goca Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:50
Diant Ramaj

Madhështore! Portieri 20 - vjeçar, shqiptari Diant Ramaj, sot ka debutuar nga minuta e parë në fanellën e Eintracht nga Frankfurtit, duke barazuar me rezultat 1:1 në konak të Augsburgut. 

Ramaj ka pasur disa intervenime të suksesshme dhe ishte ndër më të dalluarit!

Kamada shënoi në minutën e 22-të për Eintracht e Gregoritsch (38’) për Augsburgun. 

Andi Zeqiri u paraqit titullar për Augsburgun, u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 36-të dhe në fillim të pjesës së dytë u zëvendësua.  

Augsburgu në vend të 16-të me 19 pikë e Eintracht i teti me 28 pas 19 jave në Bundesliga I.

Ramaj  u vlerësua me notë 7.0 nga faqja e specializuar për statistika “Sofascore” e Zeqiri me 6.3.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat